Porady powrót

Jak przygotować pomieszczenie przed malowaniem

data dodania: 28.06.2016

Zazwyczaj myśląc o malowaniu mamy na uwadze głównie wybór koloru i rodzaju farby. Niezależnie od tego czy pomalowanie mieszkania zlecimy profesjonalistom, czy podejmiemy się tego sami, warto się jednak odpowiednio przygotować.

PRZYGOTOWANIE POMIESZCZENIA PRZED MALOWANIEM

Śmiało możemy powiedzieć, że malowanie rozpoczynamy i kończymy sprzątaniem. W pierwszej kolejności powinniśmy uporządkować przestrzeń wewnątrz malowanego pomieszczenia. Następnie zabezpieczamy powierzchnie i elementy których nie chcemy zabrudzić farbą. Do tego celu posłużą nam folie malarskie i tektury budowlane. Folią dokładnie owijamy meble, oklejamy drzwi i okna. Tekturą zabezpieczamy podłogi, płytki ceramiczne i inne gładkie powierzchnie, które mogą ulec uszkodzeniu podczas malowania.

WYKORZYSTANIE TAŚMY MALARSKIEJ

By folia nam nie ,,odchodziła” a tektura spełniła swoją rolę i pozostała na właściwym miejscu, warto użyć taśmy malarskiej dobrej jakości. Polecamy do tego celu sprawdzoną,  profesjonalną taśmę marki Blue Dolphin. Ma ona wielorakie zastosowanie. Do jej produkcji użyto specjalnie wyselekcjonowanych składników, które sprawiają że może długotrwale przebywać na powierzchni. Nie pozostawia śladów kleju i jest odporna na promieniowanie słoneczne UV. Przy malowaniu farba nie podcieka pod taśmę, co daje możliwość uzyskania czystych krawędzi odcinających kolory.

Różnorodność zastosowania taśm malarskich  znakomicie sprawdza się przy zabezpieczeniu gniazdek i przełączników elektrycznych, wąskich profili, listew, okien, drzwi, podłóg w czasie malowania i prac remontowych. Nalepiając ją na te elementy skutecznie zabezpieczany je przed zabrudzeniem farbą. Wysiłek i czas poświęcony na zabezpieczenie powierzchni przed malowaniem pomieszczenia, zostaną zrekompensowane przez przyjemność jaką będzie samo nakładanie farby. Jeżeli przygotujemy się odpowiednio, unikniemy problemów z poprawkami i czyszczeniem powierzchni zabrudzonych przypadkowo podczas malowania.

powrót

   

Greinplast Ceramic