Porady powrót

Jak sprawić by mały pokój stał się optycznie większy?

data dodania: 28.06.2016

W przypadku niewielkich pomieszczeń najważniejszą kwestią jest dobranie odpowiedniej palety barw. Praktyka pokazuje, że powinniśmy zrezygnować z ciemnych kolorów, ponieważ pochłaniają one światło. W rezultacie pokój wydaje się znacznie mniejszy niż jest w rzeczywistości. Idealnym wyborem będą barwy pastelowe i chłodne, które odbijają światło padające na ściany przez co pokój staje się optycznie większy.

Warto pamiętać o kilku prostych sztuczkach, które stosowane są m.in. przez projektantów wnętrz borykających się z małymi pomieszczeniami.

1. Pomaluj ściany oraz sufit takim samym kolorem, a pomieszczenie stanie się wizualnie większe. Ewentualnie kolor wykorzystany na suficie może być o odcień jaśniejszy od tego zastosowanego na pionowej ścianie.

2. Jeśli masz niski pokój powinieneś pomalować sufit oraz 10-centymetrowy pasek ściany tuż przy nim jaśniejszym kolorem niż pozostałą część ścian.

3. Wizualne podwyższenie wnętrza spowoduje również namalowanie pionowych pasów na ścianach.

4. Problem zbyt wąskiego pokoju rozwiążemy malując krótsze ściany kolorem ciemniejszym (najlepiej ciepłym) niż dłuższe. Podobny efekt można uzyskać malując poziome pasy na krótszej ścianie.

powrót

   

Greinplast Ceramic