Porady powrót

Zlecamy malowanie zawodowcom

data dodania: 28.06.2016

Malowanie z wykorzystaniem nowoczesnych farb do wnętrz to zadanie, którego możemy podjąć się samodzielnie. Farby ceramiczne Greinplast Ceramic charakteryzują się dobrym kryciem, nie chlapią i stosunkowo łatwo nakładają się na malowaną powierzchnię. Czasami jednak z różnych względów malowanie warto powierzyć profesjonalistom. Przedstawiamy kilka wskazówek, którymi należy sugerować się w poszukiwaniu odpowiedniej osoby do tego zadania.

1. Popytaj znajomych – zatrudnij z polecenia

Najprostsza, ale również najskuteczniejsza metoda, dzięki której można znaleźć sprawdzonego malarza. Zatrudnianie osób, które wcześniej wykonywały jakieś zlecenia u Twoich znajomych, osób z rodziny, czy sąsiadów niesie za sobą wiele korzyści. Sięgnij po opinię na temat sposobu pracy, kosztów za usługę i satysfakcji z efektu końcowego.

2. Poproś o wycenę co najmniej trzech malarzy

Przed ostatecznym zleceniem pracy, poproś o wycenę kilku (co najmniej trzech malarzy), aby móc porównać koszty i kwalifikacje zawodowe. Często zleceniodawcy przy wyborze wykonawcy sugerują się wyłącznie niską ceną. Pamiętaj, cena to nie wszystko, liczy się również doświadczenie i kwalifikacje!

3. Sprawdź referencje

Poproś wykonawcę o referencje z przynajmniej trzech ostatnio wykonanych prac. W miarę możliwości skontaktuj się z byłymi zleceniodawcami, aby móc potwierdzić kwalifikacje malarza. Zapytaj o doświadczenie związane z wykorzystywaniem nowoczesnych farb do wnętrz oraz dotyczące doboru technologii nakładania farby (przygotowanie powierzchni, dobór i użycie wałków oraz pędzli). Nie chodzi o to aby pouczać malarza ale o zmniejszenie ryzyka, że trafimy na niedoświadczonego fachowca.

4. Przygotuj umowę w dwóch egzemplarzach

Dokonawszy wyboru osoby, której powierzysz malowanie, przygotuj umowę dla każdej ze stron. Umowa powinna zawierać informacje o terminie rozpoczęcia i  zakończenia usługi, całkowitych kosztach, a także formie płatności za usługę.

powrót

   

Greinplast Ceramic