Porady powrót

Równe odcięcia farby dzięki taśmie malarskiej

data dodania: 28.06.2016

Jednym z problemów, z którym przychodzi nam się zmierzyć podczas prac malarskich jest uzyskanie czystej krawędzi. Dla początkujących malarzy może okazać się to, nie lada wyzwaniem. Podpowiadamy co zrobić, aby uzyskać zamierzony efekt. 

Konieczne będzie zastosowanie dobrej jakości taśmy malarskiej. Polecamy sprawdzoną, profesjonalną taśmę malarską marki Blue Dolphin. Jest ona odporna na promieniowanie słoneczne UV, może przez długi czas przebywać na powierzchni, nie pozostawia śladów kleju, dobrze przylega do ściany. Przy malowaniu farba nie podcieka pod taśmę, co daje możliwość uzyskania czystych krawędzi, równo odcinających kolory.

Kilka wskazówek jak prawidłowo zabezpieczyć ścianę taśmą malarską, aby uzyskać czystą krawędź:

• Taśmę naklejamy w odcinkach około 30cm długości. Dłuższe odcinki mogą ulec naciąganiu się taśmy i podciekaniu farby.

• Po naklejeniu taśmy, należy dodatkowo docisnąć tą jej krawędź, która będzie malowana .

• Taśmę należy zdjąć po wymalowaniu powierzchni przed całkowitym wyschnięciem farby, zrywając ją delikatnie pod kątem 45°.

Jeśli nie zdążymy usunąć taśmy przed wyschnięciem ściany, podczas jej odrywania może dojść do tzw. efektu podnoszenia się farby. Wówczas należy użyć ostrego nożyka i odciąć ją wzdłuż krawędzi, a następnie delikatnie usunąć taśmę. 

Nasze farby z palety Greinplast Ceramic, dają wiele możliwości kreowania przestrzeni   dzięki wyjątkowej kolorystyce i możliwości zestawiania poszczególnych kolorów ze sobą. O ostatecznym efekcie decyduje jednak nie tylko dobór kolorów ale też precyzja ich nałożenia i oddzielenia od siebie. Używając dobrej jakości taśmy malarskiej, oraz stosując się do wyżej wymienionych wskazówek uzyskamy czyste i równe krawędzie, bez dodatkowego podmalowywania. 

 

powrót

   

Greinplast Ceramic